میزان تقاضای جراحی پلاستیک در امریکا

 

امریکایی ها در سال 2018 شانزده و نیم میلیارد دلار صرف جراحی زیبایی کردند

 

جینا شرما – 10 آوریل 2019

باید بپذیریم که متاسفانه در دورانی زندگی می کنیم که خانواده ی کارداشیان معیارهای زیبایی زنان را تعیین می کنند. از ژل لب و لیفت صورت گرفته تا بوتاکس و جراحی سینه، چیزی که می دانیم این است که هیچ کدام از این ها راهکار استاندارد مشخصی برای رسیدن به زیبایی نیستند. با این حال جامعه ی مردم امریکا، این فرآیند را دوست دارد. گزارشات جدید انجمن جراحان پلاستیک امریکا اظهار داشته که تنها در سال 2018 امریکایی ها حدود 16ونیم میلیارد دلار صرف جراحی پلاستیک کرده اند و این میزان 4 درصد بیشتر از میزان سال 2017 است.

در این میان، محبوب ترین جراحی های پلاستیک، جراحی زیبایی پستان، 313,735 جراحی، لیپوساکشن (تخلیه چربی) 258,558 جراحی و اصلاح بینی 213,780 جراحی. تعداد جراحی های لیفت صورت و اصلاح پلک هم بسیار نزدیک به جراحی اصلاح بینی بوده است.

و در نهایت کم طرفدارترین جراحی ها جراحی زیبایی ناحیه شرمگاهی (10,264 مورد) و جراحی کوچک کردن سینه بوده اند (همانطور که از قبل انتظار می رفت).

 

آلن ماتاراسو، دکتر متخصص جراحی پلاستیک و رئیس انجمن جراحان پلاستیک امریکا در مصاحبه مطبوعاتی اخیرش اظهار داشت: “بسیاری از عمل های جراحی و روش های تهاجمی (یا منجر به خونریزی) به صورت مکمل همدیگر و همزمان انجام می شوند. برای مثال، برای یک عمل جراحی لیفت صورت ما معمولاً به تزریق چربی و بافت های نرم دیگر هم نیازمندیم. زمانی که این عمل های جراحی با هم تلفیق می شوند، نه تنها منجر به بهبود نتیجه می شود، بلکه از نظر اقتصادی هم برای بیمار مقرون به صرفه تر است.

طبیعتاً این زیبایی قیمتی دارد و هیچ یکی از این روش های درمانی ارزان نیستند. به عنوان مثال متوسطه هزینه مصوب جراحی لیفت صورت  در امریکا به طور متوسط 7,655 دلار (حدود 85 میلیون تومان) است و این هزینه برای جراحی زیبایی پستان حدود 3,500 دلار (حدود 40 میلیون تومان) است.

در عین حال، به نظر نمی رسد که هزینه کردن پول، برای کسانی که در جستجوی جوانی همیشگی هستند، عاملی بازدارنده باشد. این گزارش نشان می دهد که بسیاری از امریکایی ها اخیراً تصمیم به انتخاب روش های کمتر تهاجمی گرفته اند. نه به خاطر این که روش های تهاجمی خطرناکترند، بلکه به دلیل ارزانتر بودن این روش ها! در سال 2018 عظیمی از مردم برای رفع پستی بلندی ها و چین و چروک های صورتشان، به کلینیک های پوستی روانه شده اند تا از روش هایی مانند بوتاکس و دیسپورت ( 7,437,378 مورد) و لایه برداری شیمیایی پوست (1,384,327 مورد جراحی) استفاده کنند.

اگرچه قیمت ها به نسبت ارزان هستند، (669 دلار برای لایه برداری شیمیایی پوست (معادل  7,700,000 تومان –  و 397 دلار برای بوتاکس معادل 4,500,000  تومان!) ولی در این مقاله مشخص است که جراحان پلاستیک با توجه به ازدیاد تقاضا، از سال 2017، چهار درصد قیمت های خدماتشان را بالاتر برده اند.

اگر هنوز تصمیم نگرفته اید که دل به دریا بزنید، و این بار اول تان است، معیارهای متعددی وجود دارند که شامل بررسی نوع جراحی، هزینه ی جراحی، محل جراحی، میزان تجربه ی جراح می شوند و باید شما باید این مسائل را تحت نظر داشته باشید. (علی الخصوص اگر این روش ها تهاجمی باشند) همچنین ممکن است لازم باشد که با شرکت بیمه ی خود تماس بگیرید و جویا شوید که خدمات آنها جراحی پلاستیک را هم پوشش می دهد یا نه. دستمزد جراح اصولاً محدود به هزینه های بیهوشی، اتاق عمل یا سایرهزینه های مرتبط نیست.

بنا به اظهارات دکتر ماتاراسو: “زمانِ انتخاب عمل جراحی، هزینه ی جراحی، مساله ی مهمی است که باید به آن توجه کرد. با این حال، ارزان ترین روش آن روشی است که در خلال آن، بیمار بعد از یک عمل جراحی به نتیجه ی مورد نظرخود برسد. سعی کنید هنگام بررسی روش جراحی خود، از دوستان و اهالی خانواده تان نظر بخواهید و عکس های قبل و بعد بیماران سابق را به دقت مرور کنید و زمان مشاوره با بیش از یک عضو انجمن جراحان پلاستیک مشورت کنید”. وی همچنین افزود که تمرکز اصلی بیمار باید انتخاب جراحی پلاستیکی باشد که نتیجه اش از حیث “کیفیت و ایمنی بیشترین  اطمینان را داشته باشد”.

منبع :

سایت پیپرمگ

باتوجه به اینکه به نظر می رسد منظور نگارنده از جراحی لیفت صورت صرفا کشیدن لایه سطحی پوست است و با توجه به اینکه در مجموعه زیبایی لیمون این عمل به وسیله کشیدن عضلات عمقی انجام می شود به نظر می رسد نتیجه این جراحی در مجموعه بسیار ماندگارتر و موثر تر است.با این همه در حال حاضر قیمت این عمل جراحی در این مجموعه حدود یک سوم کلینیک های جراحی پلاستیک در ایالات متحده است.