جراحی پلاستیک پلک (بلفارو پلاستی)


 

چشم انسان حدود 5/2سانتی متر بوده و حدود 8 گرم وزن دارد .چشمها روی زیبایی صورت تاثیر مستقیم دارد ، جراحی پلک چشم  شما را قادر می سازد که زیباتر به نظر برسید، دید بهتری داشته باشید. با توجه به اینکه امروزه خیلی از افراد از موبایل و لپ تاپ استفاده میکنند  چشمهایشان زودتر از نسل های قبل خسته می شود و در اثر همین خستگی  چشمها ممکن است کیسه های زیر چشم و افتادگی پلکها در در سنین پایین حتی مشاهده میشود.پوست پلک  بسیار حساس است و به ماهیچه های حرکتی زیر آن متصل است.عضلات اطراف چشم در ابراز احساسات از طریق چشم بسیار نقش موثری دارند.جراحی پلک  یا همان بلفاروپلاستی  در بازگرداندن این تغییرات به جوانسازی کمک میکند و امروزه این عمل زیبایی طرفداران بسیار زیادی دارد.چشمها در ارتباطات غیر کلامی و بیان احساسات ، چشمها نقش بسیار مهمی ایفا می کنند.عمل جراحی بلفارو پلاستی معمولا با بی حسی انجام میشود چنانچه عمل های دیگری مانند جراحی لیفت  ، لیفت پیشانی و ابرو و… باشد با بیهوشی نیز انجام پذیر است.

دلیل جراحی بلفارو پلاستی چیست؟

جراحی پلک  قطعا در زیبایی صورت شما تاثیر زیادی میگذارد  که زیباتر به نظر برسید و دید بهتری داشته باشید .این یک جراحی زیباییست و که توسط جراحان حرفه ای  انجام میشود.خیلی از مراجعین از اختلال در دید تا افتادگی پوست و رسوب چربی در پلکها شکایت داشتند و علاوه بر رسوب چربی همچنین پوست اضافی و ماهیچه ها نیز بر طرف می شود.مراجعینی که از بد شکلی پلکها شکایت دارند معمولا در مشاوره  ها  نیز از اینکه مسن تر به نظر می رسند نیز ناراضی هستند.تغییرات بسته به خصوصیات ژنتیکی و سن در مسیر درمان مشاهده می شوند.که  این تغییرات خود به دو دسته تقسیم میشوند:

افتادگی و چروک پوست

کیسه های چربی در پلک پایین

آیا برای جوانسازی پلکها (اطراف چشم) راهکاری وجود دارد؟

برداشتن پوست اضافه در کسانی که افتادگی ناشی از پوست اضافه دارند ، می تواند در جوانسازی صورت  تغییر زیادی ایجاد کند.از آنجا که دید زیباشناسی جراحان بسیار مهم است ، گاهی افتادگی پلک  به صورت واقعی نیست و نمای ایجاد شده  می تواند به دلیل افتادگی ابرو باشد که با اصلاح  ابرو ، زیبایی چشمها بیشتر می شود.در مواردی که چینها ی اطراف چشم زیاد باشد و افتادگی پلک خفیف باشد، یکی از بهترین  و مرسوم ترین روشها ، استفاده از بوتاکس در این ناحیه ها می باشد.اصلاح گودی زیر چشم در جوانسازی پلک بسیار مهم است.این کار می تواند  با تزریق چربی زیر چشم  اصلاح شود.تزریق چربی در این قسمت اثر دائمی و ماندگار دارد.

معیار های زیبایی و جوانی در افراد جوان چیست؟

1-وجود شیارپلک بالا ، به زیبایی پلک کمک میکند.در بعضی از نژادها به خصوص نژاد آسیایی ممکن است که شیار پلک بالا وجود نداشته باشد و یا فاصله آن از لبه پلک کم باشد.

2-فاصله بین شیار پلک ، بالا تا زیر ابروها ، 3 تا 5 برار فاصله بین لبه موژه ها تا شیار پلک بالا است.

3-پلک بالا حدود 2-3 میلیمتر از عنبیه را می پوشانددر حالی که پلک پایین مماس با عنبیه است یا تنها 1 میلیمتر روی آن را می پوشاند.

با افزایش سن  پلک بالا چه تغییراتی  میکند؟

با افزایش سن چهار تغییر اصلی در پلک بالا و نواحی اطراف آن ایجاد می شود که برای جوانسازی آن باید مورد ارزیابی قرار گیرد.

اولین تغییر : شل شدن و افزایش پوست پلک

دومین تغییر : افزایش بافت عضلانی اضافه در پلک بالا

سومین تغییر : حجیم شدن و بیرون زدن چربیها در نواحی مختلف پلک بالا

چهارمین تغییر : پایین آمدن همزمان ابروها

هرچند این نکته را در نظر داشته باشید که همه افراد به یک نسبت دچار این چهار تغییر نمی شوند. بنابراین پلک بالا ، باید مشخص شود که کدامیک از تغییرات ایجاد شده و برای جوانسازی لازم است اصلاح شود.بنابراین در جراحی زیبایی پلک ، ممکن است در پلک یک فرد ، چربیهای بیشتری برداشته می شودو در صورتی که در پلک فرد دیگر ، مقدار بیشتری از عضلات و پوست برداشته می شود.

چرا بعد از جراحی پلک بالا ، نه تنها چشمها جوانتر نشده اند ، بلکه کمی گودتر  به نظر می رسند ؟

بعد از تحقیقیات فراوان و تجربیاتی که تیم جراحی مرکز جراحی زیبایی لیمون انجام دادند، به این نتیجه رسیده اند که  بسیاری از پزشکان در سالهای قبل تمایل زیادی به برداشتن چربیهای پلک بالا داشتند، اما امروزه جراحان با احتیاط بیشتری وارد عمل میشوند و پیشنهاد میشود در بسیاری از موارد چربیها را از ناحیه ای به ناحیه دیگر در پلک منتقل کنند تا نتایج بهتری گرفته شود.

آیا در جراحی پلک رد زخم باقی می ماند؟

از آنجا که برش روی پلک در چینهای چشم ایجاد می شود جای آن هنگامی که چشم باز است دیده نمیشود و برش زیر چشم در زیر مژه ها ایجاد می شود قابل مشاهده نیست .اما باید دقت داشت که این جراحی ساده است  اما به هر حال یک فرآیند جراحی است و نیاز به برش دارد.بعد از برداشتن بخیه ها  تورم و کبودی ها به تدریج کم و در آخر از بین خواهد رفت و شما قطعا دید بهتری خواهید داشت .

آیا بعد از جراحی زیبایی پلک بالا، چشم ها بسته نمی شود؟

در بعضی از موارد به دلیل عدم محاسبه قبل از جراحی ، پوست پلک بالا بیش از حد برداشته می شود ، و این خطا منجر به اختلال حرکت پلک بالا می شود . اما چرا بعضی از پزشکان دچار این  چنین اشتباهی شوند ؟ در جواب این سوال باید بگوییم که عدم بررسی وضعیت ابرو و عدم رعایت استانداردهای قبل از جراحی است.