مزایای تزریق چربی نسبت به تزریق ژل

از مزایای تزریق چربی نسبت به ژل؛ احتمال عفونت در تزریق چربی بسیار کمتر از تزریق ژل است، بنابراین در کسانی که عفونت محل تزریق خطرناک است مانند افرادی که پروتز چانه یا گونه دارند، بهتر است به جای ژل از تزریق چربی استفاده کنند.

در مجموع هزینه تزریق چربی بسیار کمتر از هزینه تزریق ژل است زیرا اغلب ژلهای خوب و کم عارضه، گران بوده و اثر آنها بعد از مدتی از بین می رود و نیاز به تزریق مجدد دارند.

در محل تزریق چربی، ناهمواری اغلب دیده نمی شود در حالیکه در محل تزریق ژل ایجاد ناهمواری بسیار شایع است و ممکن است تا مدتهای طولانی از بین نرود، این حالت در لبها و زیر چشمها بیشتر دیده می شود.

با تزریق چربی در لایه های سطحی و زیر پوست، کلاژن سازی بیشتر شده و پوست بعد از مدتی شادابتر و جوانتر به نظر می رسد ولی تزریق ژل اغلب اثر خاصی روی پوست ندارد. بنابر این در افرادی که میخواهند پوست شادابتر با چینهای کمتر داشته باشند، تزریق چربی بهتر از ژل است.

چربی تزریق شده حرکت نمی کند، ولی در تزریق ژلها مخصوصا آنهایی که طولانی اثر می باشند، گاهی جابه جایی ژل مشاهده می شود. برای آشنایی با معایب تزریق چربی نسبت به ژل برروی لینک مربوطه کلیک کنید.

تزریق چربی یا ژل

برای اصلاح خط خنده، تزریق چربی بهتر است یا تزریق ژل؟

خط خنده یا چین نازولابیال، با تزریق ژل بهتر از تزریق چربی اصلاح می شود.

مهمترین دلیل این موضوع را در این ویژگی می یابیم که ژل نسبت به چربی از قوام بیشتری برخوردار است، لذا در هر جایی که علاوه بر حجم دادن، نیاز به فرم دادن هم داشته باشیم (مانند لب و اصلاح خط خنده)، تزریق ژل بهتر از تزریق چربی عمل می کندبا تزریق ژل، مستقیما همان ناحیه ای که بیشترین گودی را نشان می دهد اصلاح می گردد.

از سوی دیگر به دلیل اینکه در نواحی خاصی از صورت، حرکت عضلات باعث حرکت شدید بافتها می شود، تزریق چربی در این نواحی با مشکلاتی همراه است که منجر به کاهش بقاء چربی می شود، به این معنی که یکبار تزریق چربی در این نواحی کافی نیست و لازم است چند بار تزریق چربی را تکرار کرد.

از مزیتهای دیگر تزریق ژل در ناحیه خط خنده این است که شما فوری نتیجه را می بینید و تورم بعد از تزریق ژل، خیلی زودتر از تزریق چربی برطرف می شود.

با وجود نکات گفته شده در بالا، اگر شما قصد تزریق چربی به نواحی دیگر صورت را دارید، توصیه می کنم که حتما به خط خنده شما نیز تزریق چربی شوددر این حالت علاوه بر اینکه تا حدودی عمق خط خنده کاهش می یابد، بعدها شما برای تزریق ژل به خط خنده، به مقدار کمتری از ژل نیاز دارید و این از نظر اقتصادی بسیار به صرفه است.