دایرکت لیفت ابرو روشی نوین و بهینه برای انجام لیفت ابروها و رفع افتادگی آن هاست. این روش نسبت به روش های مشابه لیفت ابرو مانند روش آندوسکوپی و لیفت باز کم تهاجمی تر است، ماندگاری بالاتری دارد و هزینه اش کمتر است.


مزیت های دایرکت لیفت ابرو

دایرکت لیفت ابرو مناسب چه افرادی می باشد؟

آیا لیفت دایرکت ابرو غیر قرینگی ها را نیز از بین می برد؟

محل بخیه های دایرکت لیفت ابرو

آیا لیفت دایرکت را میتوان با جراحی پلک بالا به صورت همزمان انجام داد؟

مزیت های دایرکت لیفت ابرو

برای انجام جراحی دایرکت لیفت ابرو، نیازی به بیهوش کردن بیمار نیست. این جراحی با بی حسی و به صورت سرپایی انجام می شود. در سایر روش های لیفت ابرو، بیمار باید بیهوش شود یا به خواب عمیق برود. ولی دایرکت لیفت ابرو بدون بیهوشی و با بیحسی موضعی قابل انجام است.
محل برش جراحی در روش دایرکت لیفت ابرو خط ابرو (خط رویش مو) است. در حالی که در سایر روش های لیفت ابرو، برش در محل رویش موها در پیشانی زده می شود.
هزینه انجام دایرکت لیفت ابرو نسبت به روش های مشابهی مانند آندوسکوپی و لیفت باز کمتر است. و برای کسانی که نسبت به هزینه حساسیت دارند، مناسب تر است.
جراحی لیفت دایرکت ابرو کمترین کبودی و کمترین تورم را دارد. این روش نسبت به سایر روش ها کم تهاجمی تر است و عوارض کمتریبر جا می گذارد.
دایرکت لیفت ابرو در مقایسه با سایر روش های لیفت سرعت انجام بالاتری دارد. به همین دلیل جراحی مدت زیادی طول نمی کشد و فرد می تواند سریع تر به شرایط عادی برگردد.

دایرکت لیفت ابرو مناسب چه افرادی می باشد؟

لیفت ابرو به این دلیل انجام می شود که بتواند افتادگی ابرو ها را اصلاح کند. پس طبیعتا افرادی که دارای افتادگی ابرو هستند، مخاطب اصلی این جراحی هستند.
این جراحی برای افراد بالای 45 سال مناسب است. رد بخیه در افراد بالای 45 سال نسبت به افراد جوان بهتر اصلاح می شود و ریسک اینکه رد بخیه ماند کمتر است. این مورد یکی از دلایلی است که انجام این جراحی برای افراد بالای 45 سال توصیه می شود.
اینکه می توان دایرکت لیفت ابرو را برای افراد جوان هم استفاده کرد یا نه، بستگی به میزان افتادگی ابرو و جنس پوست فرد دارد. تشخیص این مورد نیاز به معاینه و مشاوره حضوری است.
افرادی که ابروهایشان را تتو کرده اند… تتو ابرو، روشی رایج در بین بانوان است. بعد از گذشت زمان ممکن است فرد دیگر از فرم ابرو هایش خوشش نیاید و خواستار برداشتن تتو باشند. با جراحی لیفت دایرکت ابرو میتوان همزمان هم ابرو ها را به سمت بالا برد (ابرو ها را لیفت کرد) و هم اینکه تتو ها را ازبین ببرند. پوست اضافه ای که برداشته می شود، در واقع همان جای تتو است.
با انجام دایرکت لیفت ابرو می توان عارضه های ناخواسته ای مانند جای زخم و اسکار را همزمان با عمل لیفت ابرو اصلاح کرد و از بین برد. در واقع قسمتی از پوست که مشکل دارد، همراه با لیفت برداشته شود.
خصوصیت مهمی که دایرکت لیفت ابرو نسبت به بقیه روش ها دارد این است که هنگام لیفت ابرو می توان شکل و فرم ابرو را نیز تغییر داد. در این روش ابتدا عضله ناحیه ابرو کشیده می شود و سپس پوست ناحیه ابرو. به همین دلیل تغییر فرم و فرم دهی به ابرو ها امکان پذیر می شود.
در روشهای دیگر پوست های اطراف ابرو بیشتر کشیده میشود تا عضله های ابرو. به همین دلیل میزان ماندگاری لیفت ابرو در این روش بیشتر است. روش های دیگر لیفت ابرو مانند آندوسکوپی و لیفت باز ابرو، احتمال برگشت پذیری بیشتری دارند. می توان با قدرت گفت که اگر دایرکت لیفت ابرو به درستی انجام شود و بیمار مرقابت های بعد جراحی را بدرستی انجام دهد، نتایج آن می تواند ماندگاری دائمی داشته باشد.
در سایر روش های لیفت ابرو نمی توان به ابرو ها شکل داد ولی در دایرکت لیفت ابرو به راحتی می توانیم به ابرو ها شکل داد و دم ابرو را به حالت کمانی یا هشتی تغییر داد.

آیا لیفت دایرکت ابرو غیر قرینگی ها را نیز از بین می برد؟

دایرکت لیفت ابرو به علت داشتن حساسیت و دقت بالا، کارآمد ترین روش لیفت برای اصلاح غیر قرینگی های شدید ابرو است. ممکن است به هر دلیلی ابروی فرد غیر قرینه باشد. در روش های دیگر مانند لیفت آندوسکپی ابرو یا لیفت باز پیشانی و ابرو دست جراح برای اصلاح غیر قرینگی بسته است و نمی تواند غیر قرینگی را به طور بهینه اصلاح کند.

محل بخیه های دایرکت لیفت ابرو کجا می باشد؟

محل بخیه لیفت دایرکت ابرو دقیقا خط رویش موهای ابرو می باشد. محل برش را میتوان به خوبی در زیر ابرو ها مخفی کرد. طبیعتا هر عمل جراحی یک سری عوارضی دارد. رد محل برش بخیه هم طبیعتا ممکن است باقی بماند ولی این هنر دست دکتر جراح است که چگونه بتواند رد محل بخیه را به حداقل ممکن برساند. مراقب های بعد از جراحی نیز در بهبود محل بخیه تاثیر زیادی دارد. در صورت باقی ماندن رد بخیه می توان با استفاده از دارو و روش های غیر جراحی (مانند کرم های لایه بردار ،لیزر، درم ابریژن) رد جراحی و بخیه ها را به خوبی محو کرد.

آیا دایرکت لیفت ابرو را می توان با جراحی پلک بالا به صورت همزمان انجام داد؟

افرادی که هم افتادگی پلک و هم افتادگی ابرو دارند می توانند به صورت همزمان این دو مشکل را بر طرف کنند. انجام دایرکت لیفت ابرو و جراحی پلک به طور همزمان و طی یک عمل جراحی اثری هم افزا و سینرژیک دارد. بیمار کمتر اذیت می شود. مجموع هزینه های بیمار را هم کمتر می کند.

نکته ی بسیار مهم :

دایرکت لیفت ابرو تنها روشی است که پوست اضافه دقیقا از جایی که اضافه هست، برداشته می شود. در لیفت ابرو و پیشانی به صورت باز محل برش در بالای پیشانی است و پوست سر برداشته می شود. در روش آندوسکوپی هم معمولا پوست اضافه ایی برداشته نمی شود.. در واقع یکی از مهم ترین مزیت های دایرکت لیفت ابرو برداشتن پوست اضافه ناحیه ابروست.