8 کاربرد جراحی لیفت سانترال لب

  لیفت سانترال لب برای چه افرادی مناسب است ؟

لیفت سانترال لب امکان دارد در خیلی از موارد استفاده شود ولی هدف از این جراحی جوانسازی لب های بالایی افراد است.لب بالا با افزایش سن تغیراتی می کند و این تغییرات به صورت باریک شدن لب بروز می کند. به عبارتی شوی مخاطی کم می شود و همین امر موجب افزایش فاصله بینی با خط بالای لب شده و باعث افزایش سن ظاهری فرد می شود. محل برش و بخیه عمل سانترال لب زیر بینی است که اصطلاحا به این نوع بخیه، بخیه شاخ گاوی گفته می شود.
سوال متداولی که برای افراد خواهان عمل سانترال لب پیش می آید این است که ” آیا جراحی سانترال لب برای آنها مناسب هست؟”. در ادامه مطلب به جواب این سوال خواهیم پرداخت.
در این مقاله 8 دلیل استفاده و کاربرد عمل سانترال لب را برایتان توضیح خواهیم دهیم.

1- جوانسازی لب

با افزایش سنتان احساس می کنید که از طراوت و زیبایی صورتتان کاسته شده؟ می خواهید دوباره طراوت و زیبایی به چهرهتان بازگردد؟ یکی از توصیه های ما عمل لیفت سانترال لب است.
هنگامی که عمل لیفت سانترال لب انجام می شود، فاصله بینی تا لب کم می شود، قسمت مرکز لب ضخیم تر می شود، زیبایی صورت چند برابر شده و صورت را جوانتر نشان می دهد. این جراحی برای اشخاصی که فاصله بین لب و بینیشان زیاد شده و سنشان را بیشتر نشان می دهد، بسیار مناسب است. بعد از چشم، لب دومین جزء از صورت است که از اهمیت خیلی بالایی برخوردار است.
کاربرد اصلی این جراحی، کاهش فاصله بین لب و بینی و در نتیجه جوانسازی صورت است.

جوانسازی لب

2- ضخیم سازی لب

لب های باریکی دارید و از باریک بودن لبهایتان راضی نیستید؟ لیفت سانترال لب برای شما توصیه میشود.
برای برجسته سازی لبها می توان از لیفت سانترال لب استفاده کرد. از کاربرد های مهم عمل سانترال لب که می توان به آن اشاره کرد، ضخیم کردن مخاط لب و خود لبهاست، به طوری که گویا لبها برجسته شده است. این برجسته سازی فقط در قسمت مرکزی لب انجام میشود و قسمتهای کناری لبهای بالا هیچ تغییری نخواهد کرد. عمل سانترال لب بین افراد جوان طرفدار زیادی دارد و دارای متقاضیان زیادی است. زیرا بیشتر افراد خصوصا جوانان از داشتن لب های باریک راضی نیستند. نکته مهمی که باید به آن اشاره کرد این است که جای بخیه های عمل سانترال لب کاملا ترمیم شده و اثری از آن باقی نمیماند. ترمیم جای بخیه ها نکته مهمی است که برای متقاضیان خصوصا جوانان از حساسیت بالایی برخوردار است.

ضخیم سازی لب

3- هالیوودی کردن لبخند (نشان دادن دندانهای پیشین)

از دلایل زیبایی صورت بازیگران، لبخند هالیوودی:خیلی از افراد در طول هفته به مرکز جراحی زیبایی لیمون مراجعه می کنند و خواستار هالیوودی کردن لبخندشان هستند، چراکه معتقدند نمایش دندانهای پیشین آن ها زیباییشان را افزایش می دهد. هالیوودی کردن لبخند به این معناست که لبها به گونه ای باشند که مقداری از دندان ها دیده شود.
در واقع کاری که سانترال لب برای آنها انجام می دهد، این است که لب را به سمت بالا می کشد و باعث نمایش دندانها میشود. هدف نشان دادن دندان های پیشین است و دندان های کناری زیاد دیده نمی شود.
بسیاری از اساتید، هنرمندان و بازیگران طرفدار این جراحی هستند. میدانیم که نمایش دندان های پیشین بالا در زیبایی و جذابیت خانم ها بسیار تاثیر گذار است. بخشی از جذابیت صورت بازیگران سینما مانند خانم لیلا حاتمی به دلیل رعایت همین قائده در نمایش دندان¬های پیشین بالا است.

لبخند هالیوودی

4- افزایش پروجکشن لب

میزان نمایش لب در زیبایی آن بشدت تاثیرگذار است، اما چگونه؟

در برخی از افراد، فک بالا عقب تر از فک پایین است. عمل سانترال لب می تواند به این افراد کمک کند تا پروجکشن لب زیاد شود.
زیاد شدن پروجکشن لب به میزان نمایش لب گفته می شود و افزایش پروجکشن لب یعنی اینکه میزان نمایش لب را افزایش دهیم.
پروجکشن لب به طور حتم در زیبایی صورت افراد تاثیر گذار است. کسانی که دارای پروجکشن لب هستند لیفت سانترال لب برایشان اصلا مناسب نیست و تحت هیچ شرایطی به این افراد توصیه نمی شود . البته مجددا بر این نکته تاکید میکنیم که مشاورین مرکز جراحی زیبایی لیمون نیاز های مراجعین را بررسی کرده و در صورت لزوم این نوع جراحی (جراحی سانترال لب) را پیشنهاد میدهند. پروجکشن لب باید به گونه ای باشد که با سایر اجزای صورت هماهنگ بوده و آناتومی و زیبایی صورت را تامین کند.

افزایش پروجکشن لب

5- افزایش زاویه بین لب و بینی (شوی لب بهتر میشود)

آناتومی اطراف لب و بینی تاثیر بسزایی در زیبایی فرد دارد. در افرادی که زاویه بین بینی و لب آنها زیاد است میتوان با استفاده از عمل لیفت سانترال لب، علاوه بر برجسته سازی، زاویه بین لب و بینی را هم اصلاح کرد. لیفت سانترال لب تا حدودی بر روی بینی تاثیر میگذارد و باعث میشود تا حدودی نوک بینی بالاتر برود. البته لیفت سانترال لب روش اصلی بالا بردن نوک بینی نیست. برای مطالعه بیشتر در مورد عمل زیبایی بینی میتوانید به صفحه عمل زیبایی بینی که لینک آن در زیر قرار داده شده است، مراجعه کنید.

به افرادی که هم خواهان جراحی بینی هستند و هم خواهان جراحی سانترال لب، پیشنهاد می شود که در ابتدا جراحی زیبایی بینی را انجام داده، سپس بعد از گذشت حدود 1 سال لیفت سانترال لب کنند.

افزایش زاویه بین لب و بینی

6-رفع اسکار زیر بینی

از لیفت سانترال لب می توان برای رفع اسکار نیز استفاده کرد. افرادی که زیر بینی­شان جای زخم و اسکار دارند میتوانند با کمک لیفت سانترال لب، دوباره زیبایی و حس خوب را تجربه کنند.

رفع اسکار زیر بینی

7-اصلاح چین افقی بین لب و بینی

افرادی که  هنگام خندیدن دچار چین افقی بین لبشان و بینی می شوند کاندید مناسبی برای جراحی لیفت سانترال لب هستند. برای حل این مسئله از جراحی سانترال لب استفاده می­شود و البته این نوع جراحی نیازمند این است که دکتر جراح دید سه بعدی داشته باشد. دید زیباشناسی جراح خیلی مهم است، همانند مهندس معماری که قبل از طراحی سازه، طرح آن را در ذهن خود پرورش می­دهد.

اصلاح چین افقی بین لب و بینی

8-کم کردن فاصله لب و بینی

بسیاری از افراد هستند که فاصله­ی لب و بینی­شان زیاد است. این امر بر روی اعتماد بنفس این افراد تاثیر منفی می گذارد. این افراد بهتر است قبل از هر تصمیمی از مشاوره ی مشاورین ما استفاده کنند زیرا شاید کاندید مناسبی برای این جراحی نباشند.

فاصله ی لب و بینی

 

نتیجه گیری

در این مقاله 8 کاربرد جراحی سانترال لب را برایتان توضیح دادیم و اشاره کردیم که چه کسانی برای انجام این عمل مناسب هستند. برای دریافت اطلاعات تکمیلی و مشاوره تخصصی، می­توانید با مشاوران زیبایی مرکز جراحی زیبایی لیمون در تماس باشید.

در نظر داشته باشید که جراحی لیفت سانترال لب با جراحی لب تفاوت زیادی دارد. برای درک این تفاوت و مطالعه مطالب تکمیلی می توانید به صفحه مربوط به جراحی لب مراجعه کنید.

[تعداد: 2    میانگین: 3/5]

12 thoughts on "8 کاربرد جراحی لیفت سانترال لب"

 1. زهرا گفت:

  من 2 ماه پیش جراحی بینی انجام دادم , فاصله لب و بینیم زیاد شده. با توجه به توضیحات شما آیا جراحی سانترال مناسب من هست؟ و اینکه چه مدتبعد از جراحی بینی میتونم سانترال لب رو انجام بدم؟

 2. admin گفت:

  سلام دوست عزیز
  بله لیفت سانترال برای کم شدن فاصله ی لب و بینی مناسب است و شش ماه بعد از جراحی بینیتان می توانید برای معاینه تشریف بیاورید و اگر جراح صلاح دانستند میتوانید برای این جراحی اقدام نمایید.

 3. مجسنی گفت:

  درود…خواسم ببگم وبدونم نمیشه جراحی بینی وسانترال لب رو همزمان انجام داد یعنی تواتاق عمل اول بینیو جراجی کنن بعدشم سانترال لب بخیهاشونم تقریبا یکی میشه ..بهتر نیست ؟

 4. مشاور حجتی گفت:

  سلام وقت بخیر دوست عزیز
  خیر عزیزم امکان پذیر نیست زیرا جراحی بینی در بیهوشی انجام میشود و لیفت سانترال لب با بیهوشی امکان پذیر نیست
  بهتر است اول جراحی بینی را انجام دهید و حدود شش ماه بعد از جراحی بینیتان اقدام به انجام لیفت سانترال لب کنید
  چون بعد از جراحی بینی فاصله لب و بینی کمی افزایش میابد بهتر است ابتدا جراحی بینی انجام شود و سپس برای سانترال اقدام کنید

 5. کتی گفت:

  میشه خودمون انتخاب کنیم که چقدر لب ها به بالا لیفت شه ؟

 6. مشاور حجتی گفت:

  سلام وقت بخیر دوست عزیز
  خیر طبق یک استاندارد خاصی انجام میشود ( از نیم تا یک سانت )

 7. کتایون گفت:

  سلام من سه سال پیش جای دیگه ای لیفت لب انجام دادم میخوام بدونم میشه باز انجام بدم؟ البته نمیخوام کناره های بینیم جمع بشه در اثر لیفت لب فقط میخوام وسط لبم کشیده بشه . مرسی

 8. مشاور حجتی گفت:

  سلام وقت بخیر دوست عزیز
  بله دوست عزیز میتوانید لیفت سانترال دوباره انجام دهید
  اما قبل از انجام آن باید مشاورین و دکتر تشخیص دهد که آیا لیفت سانترال دئباره برای شما مناسب است یا خیر

 9. فرزانه گفت:

  ایا لیفت لب به مرور زمان قابل برگشته ؟

 10. مشاور حجتی گفت:

  سلام وقت بخیر دوست عزیز
  خیر!لیفت سانترال لب کاملاً دائمیست
  اوقاتتون شاد

 11. محمد رضا ده حقی گفت:

  سلام من 39 سالم هستش من برعکس همه که میخوان لب حجیم داشته باشن من میخوام لب پایین رو کوچک کنم و هالیوودی بشه لطف میکنید آدرس و تلفن بهم بدید من پسر هستم

 12. admin گفت:

  سلام دوست عزیز شما میتوانید با شماره زیر تماس بگیرید همکارانم در اسرع وقت پاسخگو شما خواهند بود با سپاس

  978 342 22 (21) 98+

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.