لیفت صورت


با افزایش سن شاهد تغییراتی در صورتمان خواهیم بود. با گذشت زمان افراد شاهد چین و چروک روی صورتشان هستند و اغلب افراد به خصوص مدل ها ، بازیگران  به فکر بر طرف کردن این چینها می باشند.روشهای زیادی برای برطرف کردن این چروک ها وجود دارد، مانند لیزر، لایه برداری ،بوتاکس، انواع کرم ها ، لیفت صورت است.

کدام روش لیفت صورت برای شما مناسب است؟

با افزایش سن کلاژن ،الاستین و هیالورونیک اسید پوست کمتر شده و پوست نازکتر می شود و چین های ریز کم کم نمایان می شود.این چینها بعد از 35 سالگی خود را نشان می دهند.اما این آمار دقیق نیست خیلی از افراد در سنین پایین تری دچار این مشکل می شوند.با مرور زمان این چینها عمیق تر می شوند و شاید خیلی از نتایج ، روشهایی مانند انواع کرم ها یا بوتاکس مقطعی باشد یا حتی در خیلی از موارد جوابگو نباشد. اما مشکل فقط چین ها نیست ، با گذشت زمان عضلات و بافت نرم (مخصوصا چربی ) صورت نیز تحلیل رفته و شل میشود و افتادگی غبغب ، پلکها ، ابروها و .. نمایان می شود.

با توجه به موارد فوق  روند افزایش سن  نه تنها روی پوست بلکه  تمامی بافتهای زیر پوستی صورت را درگیر میکند به همین علت برای جوانسازی صورت باید کاهش حجم بافتهای  نرم صورت را با تزریق چربی یا ژل اصلاح کرد.پیشنهاد تیم جراحی v برای این افراد لیفتینگ (lift face) می باشد.مدت زمان مورد نیاز برای استراحت بعد از عمل 2هفته می باشد اما اگر شاغل هستید و مرخصی بیش از یک هفته ندارید  ،روز پنجم تا هفتم  بعد از عمل می توانید به سرکارتان بروید.

چه کسانی کاندید مناسبی برای جراحی لیفت صورت می باشند؟

می دانیم شلی و کاهش قوام در بافت نرم صورت باعث آویزان شدن بافتها می شود و همین امر باعث عمیق شدن خطها و چینهای صورت می شود.درواقع  هدف از لیفت صورت همان جا به جایی بافهای شل و آویزان است و از آنجاییکه تغییرات افزایش سن فقط به پوست محدود نمی باشد، پس کشیدن پوست می تواند به صورت موقت باعث لیفت صورت شود  و نتیجه طولانی ندارد اما مزیتی که مرکز جراحی زیبایی لیمون نسبت به دیگر کلینیک ها دارد و درواقع تنها مرکزی در ایران است که علاوه بر کشیدن پوست ، بافتهای نرم صورت  مانند عضلات  و چربی  نیز نیاز به جا به جا میکند و همین امر باعث ماندگاری قطعی جراحی می شود.

اگر هریک از علائم زیر را داشته باشید ، جراحی لیفت صورت می تواند به شما کمک کند:

1-وجود چین و چروکهای زیاد در صورتتان

2-اگر وجود چین و چروکها و آویزان بودن پوستتان در اعتماد بنفس شما تاثیر منفی بگذارد.

3-آویزان بودن پوست گردن و پایین صورت

باید به این نکته توجه داشته باشیم دیدگاه و انتظارات واقع گرایانه در خصوص جراحی ها باشد و به توصیه های بعد از عمل که پزشک گوشزد می کند به آنها عمل شود.برای نتایج بهتر ، مرکز قبل از جراحی ،طراحی های لازم را انجام میدهد و مشاورین ما برای راهنمایی های بیشتر  و بهتر کنار شما هستند که در نهایت بر نتیجه پایانی عمل تاثیر می گذارد.

روش های لیفت صورت کدامند؟

روش اول : لیفت مختصر صورت

این حالت به کسانی پیشنهاد می شود که دچار افتادگی کمی در ناحیه غبغب هستند.این روش مقداری تهاجمی است .مزیتی که این روش  نسبت به دیگر روشها دارد این است که عمل لیفت کامل صورت را تا مدتها به تعویق می اندازد.بعد از مشاوره  با متخصصین مشخص میشود که این عمل با بی حسی موضعی ، خواب و یا بیهوشی انجام میشود.نتیجه روش جراحی در همه موارد به یک شکل خواهد بود و انتخاب هریک از این موارد به شرایط بیمار بستگی دارد.

روش دوم : لیفت استاندارد

در این روش جراحان تیم مرکز جراحی زیبایی لیمون برشها را در بین چینها و یا محل رویش موها مخفی می کنند و برای بهبود نتیجه ، لیفت گردن نیز به طور همزمان انجام می شود.برای انجام این جراحی با بیهوشی کامل و یا خواب عمیق امکان پذیر است.روش خواب عمیق برای اشخاصی که از بیهوشی کامل می ترسند و یا برای بیهوش شدن مشکل دارند و امکان بیهوشی برایشان وجود ندارد ،بسیار امن و مفید است .نتایج لیفت استاندارد بسیار رضایتبخشتر از لیفت مختصر صورت است.به نکته ایی که باید به آن توجه کنیم  این است که برش پوستی در این روش وسیعتر و مدت بهبودی بیمار اندکی بیشتر خواهد بود.جراحی لیفت صورت جز معدود جراحی هاییست که نتایج مثبت آن بلافاصله بعد از عمل قابل مشاهده است.

جراحان لیفت علاوه بر اینکه باید علم و تخصص لازم این جراحی را داشته باشند، باید از ذوق هنری و دید زیباشناسی  نسبتا بالایی برخوردار باشند و هرچقدر مهارت و تجربه جراحان بیشتر باشد به نفع و سود متقاضیان  می باشد.

عوارض لیفت صورت چیست؟

می دانیم هر جراحی یکسری عوارض ، با خود به همراه دارد.جراحی لیفت صورت مانند بسیاری از جراحی های دیگر احتمال مقداری کبودی بعد از عمل وجود دارد و بیشتر در اطراف چشم این کبودی ها وجود دارند.

افرادی که اختلال  انعقاد خون یا داروهایی مانند آسپرین و دیگر داروهای ضد انعقاد خون مصرف نمایند و اشخاصی که فشار خون بالایی دارند، شانس کبودی بیشتری دارند.برای جلوگیری  و درمان این  عارضه ، علاوه بر توصیه های بعد از عمل ، می توانید از برخی میوه ها و سبزیجات مانند آناناس و کرفس و داروهای موضعی استفاده کنید.

بسیاری از اشخاصی که تحت جراحی لیفت قرار می گیرند بعد از جراحی لیفت ، چندان دردی  ندارند ، به طوری که نیازی به مصرف مسکن پیدا نمیکنند.اما از آنجاییکه واکنش متقاضیان با یکدیگر متفاوت است و شاید نیاز به مصرف مسکن به مقدار کم داشته باشند. عوارض دیگری که شای شما ، شاهد آن باشید تورم صورت بعد از جراحی میباشد.البته در مواردی  که همزمان با لیفت صورت ، تزریق چربی انجام داده اند  تورم بیشتر خواهد بود.اما با مرور زمان (بین 1 تا 2 هفته ) مقدار زیادی از این تورم برطرف می شود.برای اطلاعات بیشتر درباره عوارض این جراحی  میتوانید  به مقاله عوارض ناشی از لیفت مراجعه کنید.

علاقه مندان جهت مشاهده نمونه کارها می توانید به گالری جراحی لیفت صورت مراجعه کنید.