مزوتراپی (Mesotherapy)

واژه مزوتراپی از دو بخش «مزو» و «تراپی» تشکیل شده است. مزو (Meso) در زبان لاتین به معنی «میانی» بوده و تراپی (Therapy) هم به معنی «درمان» است. همانطور که از اسم این روش برمی‌آید، در مزوتراپی لایه‌ی میانی پوست را درمان می‌کنیم. بعبارتی دیگر با  وارد کردن گروهی از مواد فعال بیولوژیک با سوزن‌هایی بسیار ریز به داخل پوست مزوتراپی انجام میشود در واقع مزوتراپی استفاده از دوزهای کم دارو با تزریق‌های مکرر، در ناحیه مورد نظر از پوست است.

پوست سه لایه اصلی دارد که سطحی‌ترین لایه، اپیدرم بوده، زیرِ آن لایه درم و در پایین‌ترین سطح، لایه هیپودرم قرار گرفته است. اپیدرم هیچ عروق خونی ندارد تا سلول‌های این لایه را تغذیه کند، در حالی که در لایه زیرین آن یعنی درم، یک شبکه خون رسانی قوی وجود دارد. با افزایش سن، انتشار مواد مغذی به لایه اپیدرم به خوبی انجام نشده و همین باعث می‌شود که به پوست ما اکسیژن و مواد مغذی کافی نرسد.

مزوتراپی پوست، یکی از روش‌های جدید و مؤثر برای تقویت پوست و جوانسازی آن است، که برای گرفتن بهترین نتیجه از مزوتراپی پوست باید ماده مغذی معتبری را تهیه شود.مزوتراپی یکی از راهکار های غیر تهاجمی جوانسازی پوست میباشد که در جوانسازی صورت، گردن و زیر چشم کاربرد دارد.

 کاربردهای مزوتراپی

مزوتراپی جوانسازی، لیفت سطحی و سفت کردن پوست

مزوتراپی طراوت و شادابی پوست

مزوتراپی ضد لک و رفع جای جوش و اسکار

مزوتراپی رفع غبغب

مزوتراپی آبرسانی به پوست و رفع منافذ باز پوست

مزوتراپی مو

طراوت و شادابی پوست با مزوتراپی

فردی که تغذیه مناسبی دارد، پوستی شاداب، سفت و جوان خواهد داشت. حال اگر این مواد غذایی بصورت مستقیم به پوست وارد شود نتیجه دو چندان خواهد بود و درواقع فرایند پیری پوست عقب خواهد افتاد.

اصلاح غبغب به روش مزوتراپی

 این روش می تواند باعث کلاژن سازی و تحلیل چربیهای زیر چانه شود. لذا در مواردی که علت ایجاد غبغب تجمع چربی زیرچانه و یا شلی بافتهای این قسمت باشد، نتیجه مزوتراپی به خوبی دیده می شود  این روش در غبغب های کاذب چندان موثر نیست. اولین موادی که برای لاغری و ادیپولیز در ترکیبات مزو می شناسیم فسفاتیدیل کولین و داکسی هستند. اما این مواد دقیقا چه کاری انجام می دهند؟

در واقع فسفاتیدیل کولین ذرات چربی را خورد کرده و آنها را به مواردی محلول در آب تبدیل می کند برای این کار اول باید وارد سلول های چربی شود اما فسفاتیدیل کویل یک تثبیت کننده دیواره سلولی است و نمی تواند اینکار را انجام دهد.

داکسی کلات به کمک فسفاتیدیل کولین آمده و دیواره سلول های چربی را ناپایدار کرده,پاره می کند و حالا فسفاتیدیل کولین وارد سلول چربی شده و ذرات چربی ذخیره شده در این سلول ها را خورد کرده و به موادی تبدیل می کند که قابل جذب و دفع به روش های مختلف هستند. این دوماه در کنار هم کارایی بسیار بالایی دارند. وقتی سلول های چربی پاره می شوند.فضا در محل بازتر شده و جریان گردش خون هم در منطقه تزریق بهتر می شود.

البته همه سلول های چربی در منطقه تزریق بعد از درمان با داکسی کلاتو فسفاتیدیل کولین نابود نمیشوند و خیلی از انها همچنان سالم مانده اند.این سلول ها با موادی مثل کارنتین مجبور به سوزاندن ذرات چربی ذخیره شده میشود..یعنی تولید انرزی و لاغر شدن به طور همزمان.

مزوتراپی مو

ریزش مو یک چالش بی‌پایان برای اکثر افراد است. یکی از راهکارهای آن تقویت آن است که به کمک مزوتراپی مو انجام پذیر است. از مزوتراپی می‌توان به‌عنوان عملی پیشگیرانه برای ریزش مو و روشی برای رشد مجدد مو استفاده شود. داروهایی همراه با هورمون‌های محرک رشد مو در فولیکول‌ها برای استفاده در مزوتراپی فرموله شده‌اند و موجب می‌گردند تا میزان رشد مو و همچنین حجم مو پس از استفاده این ترکیبات در یک بازه زمانی مشخص افزایش پیدا کند.

انتخاب کوکتل صحیح و مناسب برای رشد مو سر با داشتن پپتیدهای مختلف مستقیم برروی DHT اثر گذاشته مانع از کوتاه شدن چرخه رشد مو و کوچک شدن فولیکول مو میشود.

مزوتراپی مو، جهت تقویت مو، روشی است مناسب برای افرادی که کمتر از 5 سال از ریزش موهایشان گذشته است. روش مزوتراپی بدون درد است و برای رویش مجدد مو تقویت مو و کاهش اثر دی هیدروتستسترون مورد استفاده قرار میگیرد.

مزونیدلینگ

مزونیدلینگ از دو کلمه مزو که ابتدای کلمه مزودرم، و نیدلینگ که به معنی سوزن زدن می باشد تشکیل شده است. مزونیدلینگ در واقع ترکیبی از دو روش مزوتراپی و میکرونیدلینگ است که در این روش کوکتل های مزوتراپی به عمق لایه مزودم فرستاده شده و درمان را در این لایه انجام می دهند و در نهایت کیفیت، انعطاف پذیری و کشسانی پوست را بیشتر می کند.

مزو میکرونید لینگ