تزریق بوتاکس (بوتولونیم توکسین)

تزریق بوتاکس روشی است که به صورت شایع در زیبای صورت استفاده می شود بوتاکس در واقع سم رقیق شده یک میکروب است. که این سم می تواند عضله را تا حدودی ضعیف کند که آن عضله معمولا عضله ای است که ایجاد چین می کند.

دسته بندی چین های صورت

چین هایی که در صورت هستند به دو دسته تقسیم می شوند:

  • چبن های دینامیک که در حالت عادی وجود ندارند و با حرکت عضلات صورت ایجاد می شوند.
  • چین های استاتیک این چین ها در صورت وجود دارند بدون اینکه عضلات صورت به کار گرفته بشوند وجود دارند.معمولا این نوع چین ها در افراد مسن تر وجود دارند.

چین های دینامیک به خوبی به وسیله تزریق بوتاکس برطرف می شوند و بیماران راضی هستند. ولی درچین های استاتیک این اتفاق نمی افتد. چین های استاتیک تغییری پایدار در پوست ایجاد می کنند وبا ضعیف کردن عضله ما نمی توانیم کاملا این چین ها را برطرف کنیم ولی میتوانیم تا حدودی ان را بهتر کنیم. بهتر است درچین های دینامیک از بوتاکس استفاده کنیم.

اگر به عنوان پیشگیری استفاده کنیم اثر آن تا یکسال هم ممکن است بماند ولی اگر بعد از ایجاد چین استفاده بکنیم اثر ان می تواند حتی از سه ماه هم کمتر شود.

تزریق بوتاکس

فرق بین برند های بوتاکس چیست؟

متاسفانه بسیاری از تفاوت های بین این برند ها که گفته می شود واقعیت ندارند. اینکه گفته می شود اثر انها بیشتر از هم هستن, یا اینکه اگر فلان بوتاکس تزریق کنیم چروک ها بیشتر می شوند واقعیت ندارند. اختلاف اصلی بین غلظت انها است که پزشکی که با غلظت انها اشنا باشد میداند که مثلا بوتاکس 3 تا 4 برابر قوی تر از یک واحد نورونوکس است.

اختلاف آنها این است که هر واحد از برندی برابر از چند واحد از برندی دیگر است مثلا یک واحد بوتاکس معادل 3 تا 4 واحد دیسپورت است و نورونوکس هم به همین صورت است و یک واحد بوتاکس معادل یک واحد نورونوکس است.

بوتاکس برای چه قسمت هایی از صورت استفاده می شود؟

بیشترین جا ناحیه بین دو خط ابرو و خط اخم است واطراف چشم و پیشانی هم استفاده می شود.ولی بوتاکس برای قسمت های دیگری از صورت هم استفاده می شود مثلا برای چانه،چین های اطراف لب، چین های اطراف بینی حتی افتادگی نوک بینی. (بوتاکس می تواند تا حدودی در بعضی از افراد افتادگی نوک بینی برطرف بکند.)

بیبی بوتاکس یا میکرو بوتاکس Baby Botox or Micro-Botox

هرکدام از روشهای جراحی و غیر جراحی که برای زیبایی صورت استفاده می شود استاندارد هایی دارد که برای بدست آوردن نتیجه طبیعی و مناسب باید رعایت شود. برای تزریق بوتاکس هدف این است که چینهای دینامیک صورت تا حدی کاهش یابد که صورت را ماسکه نکند و حرکات نرمال صورت را حفظ نماید. اگر بیش از حد بوتاکس به صورت تزریق شود چهره غیر طبیعی شده و بخشی از صورت ماسکه خواهد شد.

بیبی بوتاکس

بیبی بوتاکس یا میکرو بوتاکس، به دوزهای کمی از بوتاکس که به صورت شما تزریق می شود اشاره دارد. هدف بیبی بوتاکس چهره ای است که نرم و جوانتر به نظر برسد برعکس تزریق بوتاکس بروش سنتی که چهره را ماسکه و پلاستیکی میکند. بیبی بوتاکس قصد دارد به صورت شما حجم ببخشد و چین و چروک ها و خطوط ظریف را صاف کند، دقیقاً مانند بوتاکس بروش معمولی و سنتی اما با دوزکمتر. ظاهر طبیعی تر، حفظ حرکت نرمال صورت میتواند از فواید بیبی بوتاکس باشد.