تزریق چربی صورت برای چه کسانی مناسب است؟


 

تزریق چربی یکی دیگر از خدمات مرکز لیمون می باشد .با توجه به پیشرفت های علمی انجام شده ، روشهای بسیار زیادی برای جوانسازي و زيبا سازي صورت وجود دارد. تزريق چربي يك روش پر طرفدار است كه براي كم کردن خطوط روي صورت ( ناشی از افزایش سن )، رفع گودي در ناحيه شقیقه ها و زير چشم، و برجسته سازي گونه و ديگر اجزاء صورت استفاده مي شود. تزريق چربي به صورت إز کم خطر ترین روشهاي جراحي پلاستيك صورت است و همچنين ، تزریق چربی جزو جدیدترین روشها در علم جراحی پلاستیک می باشد.

با وجود بيخطر بوده و مؤثر بوزن تزريق چربي، اين روش براي همه افراد مناسب نيست، لذا مشاورین محترم مجموعه ما به همراه دکتر بیات سوابق مراجعه كننده را بررسی مي نمايند تا مطمئن شوند كه نتيجه تزريق چربي، با خواسته مراجعه كننده تطابق دارد.
در تزريق چربي، ابتدا إز طريق سوراخ کوچک، مقداري چربی از شکم، پهلو یا حتی ران برداشته مي شود، لازم به ذکر است این سوراخ به قدری کوچک و ریز میباشد که بعد از اتمام عمل، اغلب نیازی به بخیه ندارد .
دلیل اینکه چرا از این نواحی چربی ها برداشته میشوند این است که چربی هایی که در این نواحی وجود دارند بيشتر إز نواحي ديگر بدن است و إز سوي ديگر، به دليل كيفيت مطلوبي كه دارند، ماندگاري بالايي دارند. بعد از این مرحله، چربی های مفید که از داخل بدن خارج شده است را طي روند غني سازي، إز مواد زائد جدا كرده و به ناحیه مورد نظر مانند شقیقه، گونه و… تزریق میکنند.
تزریق چربی اغلب بدون بی هوشی (با خواب يا بيحسي موضعي) انجام مي گيرد و به هيچ وجه خطر آمبولی ندارد (زيرا حجم چربی که از بدن شما برداشته می شود به قدری کم هست که چنین عوامل نگران کننده ای را به همراه ندارد).
إز عوارض تزریق چربی میتوان به کبودی و ورم( در ناحیه هایی که از آن چربی برداشتیم یا چربی را تزریق کردیم ) اشاره كرد که با گذشت زمان، خود به خود برطرف خواهد شد.
براي افرادي كه مرتب در حال اضافه و كم كردن وزن هستند، تزريق چربي ميتواند ناهمواري در صورت ايجاد نمايد لذا اصلا به اين افراد توصيه نمي كنيم كه إز تزريق چربي استفاده كنند.

در مورد پایداری نتيجه تزريق چربی باید بگوییم که به عواملی مانند مهارت پزشک و كيفيت چربي بستگی دارد، پزشك بايد طوري تزريق را انجام دهد كه سلولهاي زنده چربي را به صورت منتقل كند در اين حالت، چربی های تزريق شده براي هميشه ماندگار هستند و اگر شما چاق و يا لاغر شويد، حجم چربيهاي تزريق شده نيز زياد و كم خواهد شد (البته برخي از پزشكان، مهارت انتقال سلولهاي زنده چربي را ندارند و سلولهاي چربي قبل إز منتقل شدن إز بين مي رود و لذا عنوان ميكنند كه اثر تزريق چربي موقتي است).
توجه داشته باشيد كه مراقبتهاي بعد إز تزريق چربي را به خوبي انجام دهيد تا بهترين نتيجه را بدست اوريد

چند كاربرد شايع و بسيار مفيد تزريق چربي شامل موارد زير است:

1-تزریق چربی برای از بین بردن چينهاي خط خنده
2-تزریق چربی براي برجسته سازي گونه و زاويه فك
3-تزريق چربي برأي رفع گوديهاي زير چشم
4-تزيق چربي برأي پر كردن گوديهاي ناحيه شقيقه و زير گونه.
5-تزريق چربي براي اصلاح گوديهاي اسكار و محل زخمهاي قديمي.